Regulamin

I. Informacje ogólne

1. Właścicielem sklepu internetowego iplecaki.com.pl jest Firma Handlowa Drążkowiak Przemysław, 62-081 Przeźmierowo ul. Dolina 69

   NIP. 777-178-20-91        REGON 634170398
   Organ, który zarejestrował działalność gospodarczą: Urząd Gminy Tarnowo Podgórne

2. Firma zajmuje się sprzedażą plecaków szkolnych, młodzieżowych, piórników, worków gimnastycznych, walizek podróżnych, toreb i różnych akcesoriów szkolnych.

3. Wszystkie ceny podane w sklepie są cenami brutto (uwzględniają podatek VAT).

4. Ceną wiążącą dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie składania zamówienia.

5. Sklep zastrzega sobie prawo zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania oraz usuwania towarów z oferty sklepu

II. Zasady zamawiania produktów

1. Zamówienie można złożyć:

- na stronie sklepu internetowego iplecaki.com.pl przez 24h na dobę.

- telefonicznie, pod numerem 601 196 718 - od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 20:00

2. Podczas dokonywania zamówienia Kupujący jest zobowiązany do podania prawidłowych danych osobowych: imienia i nazwiska, dokładnego adresu, telefonu kontaktowego i adresu email.

3. Po złożeniu zamówienia klient otrzymuje drogą mailową potwierdzenie złożenia zamówienia.

4. W przypadku braku w Magazynie zamówionego produktu lub braku możliwości realizacji zamówienia Klienta z innych przyczyn, np. zakup produktów u dostawców nie będzie możliwy w czasie przewidzianym na realizację zamówienia, sklep iplecaki.com.pl poinformuje klienta o zaistniałej sytuacji drogą elektroniczną na adres email podany podczas składania zamówienia lub drogą telefoniczną.

5. W przypadku podania przez klienta błędnych lub niedokładnych danych, w szczególności błędnego/niedokładnego adresu dostawy, sklep iplecaki.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienie lub niedostarczenie zamówienia.

III. Płatności

1. Za zakupy w sklepie iplecaki.pl można zapłacić w następujący sposób:

-przelewem na rachunek bankowy

 BZWBK      97 1090 1362 0000 0000 3647 0824

dane:   F.H. Drążkowiak Przemysław

            62-081 Przeźmierowo

            ul. Dolina 69

-gotówką w kasie - jeżeli zakupionego odbiór towaru następuje osobiście w siedzibie naszej firmy

-"za pobraniem" - płatność u kuriera dostarczającego przesyłkę.

-płatności elektroniczne:

Wygodna i szybka forma zapłaty przez internet za zamówione przedmioty.  Współpracujemy z platformą Płatności Shoper, które dostarczają bezpieczne i profesjonalne narzędzie do obsługi płatności elektronicznych. Jeżeli posiadają Państwo konto w jednym z banków, które obsługuje ten system to w ciągu paru minut i za pomocą kilku kliknięć mogą Państwo przekazać dla Nas należną kwotę za zamówione towary. Formy zapłaty w ramach płatności elektronicznych:

- karty płatnicze: Visa, Visa Electron, MasterCard, MasterCard Electron, Maestro,

-przelew online

Bezpieczeństwo płatności online zapewnia Blue Media S.A. (www.bluemedia.pl)

płatnośći

 

2. Za moment dokonania płatności uznaje się datę zaksięgowania środków na koncie bankowym sklepu lub datę uzyskania pozytywnej autoryzacji (karta, przelew online)

3. Kupujący jest zobowiązany do zapłaty pełnej kwoty będącej sumą cen zakupionych towarów powiększonej o koszty transportu.

IV. Dostawa

1. Towar wysyłamy dni robocze od poniedziałku do piątku, nie wysyłamy paczek w soboty, niedziele i święta.

2. Towar zamówiony w sklepie iplecaki.com.pl wysyłany jest w ciągu 24h od daty:

-zaksięgowania wpłaty na koncie bankowym sklepu 

-potwierdzenia zamówienia z wybraną przesyłką pobraniową

-pozytywnej autoryzacji (karta, przelew online)

3. Dostawa przesyłek odbywa się za pośrednictwem Poczty Polskiej lub kuriera DPD.

4.Czas dostarczenia przesyłki przez kuriera DPD to 1 dni robocze, Poczty Polskiej 1-4 dni robocze od daty wysyłki.

5. Koszty wysyłki są widoczne przed ostatecznym potwierdzeniem zakupów (można wybrać z kilku opcji).

6. Darmowa wysyłka dla zakupów powyżej 299zł (Pocztex kurier48- nie obejmuje opcji "za pobraniem")

7. Nie wysyłamy paczek za granicę.

V. Gwarancja, serwis, reklamacje, zwroty

1. Wszystkie produkty oferowane w sklepie iplecaki są nowe i fabrycznie zapakowane.

2. Produkty sprzedawane przez iplecaki.com.pl są objęte gwarancją dwa lata.
3. Klient może reklamować produkt posiadający wady korzystając z uprawnień wynikających z gwarancji i zgłaszając je bezpośrednio do serwisu gwarancyjnego producenta           lub do  sklepu iplecaki.com.pl   Reklamacji nie podlegają uszkodzenia mechaniczne powstałe w wyniku niewłaściwego użytkowania produktu np: uszkodzenia mechaniczne typu: zarysowania, otarcia, nacięcia, itp.

Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, przed rozpatrzeniem reklamacji Sprzedający zwraca się do składającego reklamację o jej uzupełnienie we wskazanym zakresie.
 Reklamacje rozpatrywane są w ciągu 14 dni od daty otrzymania w prawidłowej  postaci.  link

4. W ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki klient może zrezygnować z zakupu bez podania przyczyny-art. 27 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta (Dz. U. z dnia 24 czerwca 2014 r.). W takiej sytuacji klient proszony jest do przesłania oświadczenia o rezygnacji z zakupu link  na maila lub w formie pisemnej które powinno zawierać pełne dane klienta oraz nr konta bankowego na który mają zostać zwrócone pieniądze – koszty przesyłki zwracanych towarów ponosi kupujący. W przypadku wystąpienia zwrotu środków za transakcję dokonaną przez klienta kartą płatniczą sprzedający dokona zwrotu na rachunek bankowy przypisany do karty płatniczej Zamawiającego.

Umowa jest uważana za niezawartą, a konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy. Zwrot przedmiotu przez konsumenta powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od daty przesłania oświadczenia, podobnie jak zwrot środków przez Sprzedającego. Sprzedający może jednak wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu. Koszt odesłania towaru do przedsiębiorcy w sytuacji odstąpienia od umowy zawartej na odległość ponosi konsument. Konsument odstępujący od umowy, należy się nie tylko zwrot ceny towaru, ale także kosztu jego wysyłki poniesionego przy zakupie (wysyłka rzeczy od sprzedawcy do kupującego) – do wysokości odpowiadającej najtańszej opcji przesyłki dostępnej w danej ofercie. Jeżeli klient wybierze droższy środek transportu, nie otrzyma zwrotu różnicy między wartością wybranej dostawy a najtańszym sposobem transportu. (podstawa prawna: art. 32 ust 1, 33, 34 ust. 2 ustawy o prawach konsumenta)

VI. Informacje o polityce prywatności

1. Składając zamówienie, klient świadomie zgadza się na przetwarzanie i wykorzystywanie swoich danych osobowych w celu realizacji zamówienia, obsługi ewentualnych reklamacji oraz w celu ułatwienia ewentualnych przyszłych zakupów. Zakres zbierania danych jest minimalny i dotyczy jedynie tych danych, które są niezbędne do realizacji wyżej wymienionych celów. Dane nie są przetwarzane ani wykorzystywane w żadnym innym celu.

2. Dane osobowe umieszczone w bazie sklepu iplecaki.com.pl nie będą udostępniane innym podmiotom z wyjątkiem danych udostępnianych jednorazowo przewoźnikom w celu dostarczenia zamówienia lub operatorom płatności w celu obsługi płatności dla konkretnego zamówienia.

VII. Możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz dostęp do tych procedur:

  1. Kupujący będący konsumentem ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń przed Stałym Polubownym Sądem Konsumenckim przy Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej w Poznaniu. Informacje o sposobie dostępu do ww. trybu i procedur rozstrzygania sporów,  znajdują się pod następującym adresem: www.uokik.gov.pl w zakładce „Rozstrzyganie sporów konsumenckich”.

VIII. Formularze do pobrania

odstąpienie od umowy zakupu

reklamacja

 

Wszelkie prawa zastrzeżone i prawnie chronione. Kopiowanie materiałów ze strony iplecaki.com.pl bez zgody właścicieli jest zabronione.
 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl